Jakie skarby kryje w sobie opal?
Sanskryckie upala, greckie opalios znaczy po prostu klejnot lub kamień szlachetny. Jego unikatową cechą jest opalizacja, czyli gra barw, której świadkiem jesteś, kiedy tylko oglądasz opal. Zobaczysz, jak światło przechodzi przez globulki krzemionkowe – to ich wielkość i odległość między nimi, a także kąt, pod jakim patrzysz na kamień, wpływają na intensywność tej gry.
Srebrna biżuteria jest uniwersalna – poprzedni artykuł na temat srebra jako surowca dobrze to nakreślił. Oprócz ciekawostek, warto jednak skupić się również na tym, czym jest oksydowana biżuteria srebrna, dlaczego tak łatwo o ciemnienie i co zrobić, by przez długi czas utrzymywała swój blask i cieszyła oko właścicielki.
Srebro. Która kobieta za nim nie przepada? Niemniej szlachetne niż złoto, sprawdza się w wielu sytuacjach i pasuje do wielu stylizacji, zarówno wieczorowych, jak i codziennych. Jego historia pokazuje, jak ważnym jest surowcem.
Klasyka, kobiecość, czasem romantyzm – z tym najczęściej kojarzą nam się perły. Są to jedne z najbardziej charakterystycznych materiałów używanych do ozdabiania biżuterii. Sama również, uwielbiam tworzyć prace z ich użyciem. Dlatego właśnie postanowiłam co nieco o nich napisać. Perły, które możemy oglądać w finalnej wersji, w biżuterii zbudowane są z masy perłowej. Jest to substancja mineralno-organiczna.