Poznaj moc, którą posiada opal, kamień szlachetny o wielu barwach
Poznaj moc, którą posiada opal, kamień szlachetny o wielu barwach

Jakie skarby kryje w sobie opal?

Sanskryckie upala, greckie opalios znaczy po prostu klejnot lub kamień szlachetny. Jego unikatową cechą jest opalizacja, czyli gra barw, której świadkiem jesteś, kiedy tylko oglądasz opal. Zobaczysz, jak światło przechodzi przez globulki krzemionkowe – to ich wielkość i odległość między nimi, a także kąt, pod jakim patrzysz na kamień, wpływają na intensywność tej gry.

czytaj całość »
Srebrna biżuteria. Zadbaj o nią, by ona zadbała o ciebie

Srebrna biżuteria jest uniwersalna – poprzedni artykuł na temat srebra jako surowca dobrze to nakreślił. Oprócz ciekawostek, warto jednak skupić się również na tym, czym jest oksydowana biżuteria srebrna, dlaczego tak łatwo o ciemnienie i co zrobić, by przez długi czas utrzymywała swój blask i cieszyła oko właścicielki.

czytaj całość »
Perły - hodowane, naturalne czy seashell?
Perły - hodowane, naturalne czy seashell?

Klasyka, kobiecość, czasem romantyzm – z tym najczęściej kojarzą nam się perły. Są to jedne z najbardziej charakterystycznych materiałów używanych do ozdabiania biżuterii. Sama również, uwielbiam tworzyć prace z ich użyciem. Dlatego właśnie postanowiłam co nieco o nich napisać. Perły, które możemy oglądać w finalnej wersji, w biżuterii zbudowane są z  masy perłowej. Jest to substancja mineralno-organiczna.

czytaj całość »
Labradoryt - zorza zamknięta w skale
Labradoryt - zorza zamknięta w skale
Labradoryt jest jednym z tych kamieni, które w ułamku sekundy potrafią przeistoczyć się z szarej bryłki w iskrzący klejnot. Mieni się rozmaitymi barwami, w zależności od okazu – błękitem, brązem, złotem, zielenią, szarością, turkusem.  Jest on jednym z moich ulubionych kamieni.
czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl